Przegląd Zespołów Kolędniczych

Tradycja nie ginie. Od 1983 roku w Gminie Puck odbywają się Przeglądy Zespołów Kolędniczych. Tym razem Wiejski Dom Kultury w Żelistrzewie gościł sześć szkolnych zespołów artystycznych, które prezentowały widowiska religijno-ludowe związane z okresem Bożego Narodzenia.

Komisja pod przewodnictwem Marii Muza pierwszą nagrodę przyznała kolędnikom Bożeny Rozmarynowskiej ze Szkoły Podstawowej w Rekowie Górnym za sztukę „Dobro zagościło w nas”. Drugą nagrodę zdobył zespół Marii Palachowskiej ze Szkoły Podstawowej w Werblini za widowisko „Jak to Antośka zaprosiła Jezusa do Werblini”. Trzecia nagroda przypadła w udziale podopiecznym Anny Detlaf  z zespołu  działającego przy Szkole Podstawowej w Celbowie, który zaprezentował na scenie „Opowieść Wigilijną”. Zespoły kolędnicze z Łebcza i Połczyna otrzymały wyróżnienie za „wierne kultywowanie tradycji kaszubskich”. Artystów z Leśniewa wyróżniono za „oprawę muzyczną na żywo”.

Nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymała Bożena Rozmarynowska z Rekowa Górnego.  Tytuł „indywidualności sceniczne” przyznano: Konradowi Kąkolowi z Rekowa Górnego za rolę „męża”, jego koleżance Lilianie Rysmanowskiej która zagrała „sierotkę” oraz Bartoszowi Sokołowskiemu „ Kaszubowi” z Werblini. Najmłodszą uczestniczką przeglądu była Alicja Golla – niespełnełna pięcioletnie „dziecko” z Werblini. Każdy zespół otrzymał: dyplom pamiątkowy,  statuetkę „Aniołka”, talon na zakup nagród oraz paczkę ze słodyczami i… książki „Wszystko o Bożym Narodzeniu”.  Osobom wyróżnionym wręczono albumy i  dyplomy pamiątkowe.  Nagrody wręczali: dr Jan Dettlaff – dyrektor OKSiT w Gminie Puck i Adam Styn – Przewodniczący Rady Gminy Puck.

Organizator imprezy: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

Brunon Ceszke

ALBUM FOTO

 

 

 

Wprowadził:

Skip to content