Przyznano nagrody dla organizatorów EDD w województwie pomorskim!

Podczas uroczystej gali 17 listopada w Opolu odbyło się przyznanie nagród dla organizatorów wydarzeń w ramach jubileuszowej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Temat przewodni tegorocznych EDD – „krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” – to nawiązanie do kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta” prowadzonej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

20171117_gala Opole_233(1)

Wyróżnienia otrzymało pięciu organizatorów EDD z województwa pomorskiego. Jury przyznało również wyróżnienie specjalne. Wśród nagrodzonych znalazły się następujące instytucje i osoby:

  1. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Gdański im. dr. Jerzego Szukalskiego,

  2. Słowiński Park Narodowy,

  3. Centrum Hewelianum w Gdańsku,

  4. Jan Paweł Dettlaff, Dyrektor Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Gminie Puck,

  5. Jerzy Sadowski, Redaktor Naczelny Wydawnictwa Infort.

Wyróżnienie specjalne otrzymało Muzeum Archeologiczne w Gdańsku. Odebrała je Beata Trawicka, dyrektor Muzeum.

Zwycięzcom składamy gratulacje i życzymy kreatywnych pomysłów na promowanie lokalnego dziedzictwa w kolejnych latach!

***

Motyw przewodni tegorocznej edycji EDD, odnoszący się do związków dziedzictwa i krajobrazu, realizuje ideę kampaniiKrajobraz mojego miasta. Jej zasadniczym celem jest podnoszenie świadomości, w jaki sposób można wpływać na kształtowanie się przestrzeni miejskiej i dlaczego warto to robić. Kampania nie tylko diagnozuje problemy współczesnych miast – chaos reklamowy, konieczność ochrony zabytków i miejsc pamięci, funkcjonalne i estetyczne zagospodarowanie przestrzeni zielonej – ale też pokazuje dobre praktyki i udane modernizacje przestrzeni publicznej oraz wskazuje na korzyści płynące z dbania o wspólne otoczenie i jego znajomości. Wydarzenia w ramach 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa były lokalnym rozwinięciem postulatów kampanii.

Zachęcamy do odwiedzenia stron Europejskich Dni Dziedzictwa i kampanii Krajobraz mojego miasta.

fot.  Sławomir Mielnik

20171117_gala Opole_067

Wprowadził:

Skip to content