Rajd Rowerowy na Orientację w Leśniewie za nami

Wiejski Klub Kultury w Leśniewie już po raz dziesiąty gościł uczestników Rajdu Rowerowego na Orientację w Leśniewie. Rowerzyści rywalizowali na dwóch trasach: 20-sto kilometrowej trasie rekreacyjnej, umożliwiającej nabywanie doświadczenia w nawigacji oraz na trasie 40-sto kilometrowej, przeznaczonej dla osób mających doświadczenie w posługiwaniu się mapą, jak również charakteryzujących się wytrzymałością fizyczną.

Na starcie, 10 września stawiło się kilkudziesięciu uczestników. Mogli się oni zapisać w dniu imprezy, bądź wcześniej, wypełniając elektroniczny formularz zgłoszeniowy. Każda ze startujących drużyn otrzymała mapy topograficzne lasów Puszczy Darżlubskiej i okolic z naniesionymi punktami kontrolnymi, do których uczestnicy musieli dotrzeć. Część z punktów kontrolnych zlokalizowana była w miejscach wymagających właściwej interpretacji mapy, w celu wyłonienia najlepszych drużyn. Pozostałe punkty kontrolne w myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie” miała na celu wskazanie regionalnych atrakcji.

Trasa Radu przebiegała bowiem w pobliżu Grot Mechowskich, pomnika Antoniego Abrahama w Zdradzie, pomnika przyrody „Wirkus” i zbiorników małej retencji, ponadto uczestnicy dłuższej trasy opuszczając lasy Puszczy Darżlubskiej zawitali do dawnej cegielni w Starzynie, kaplicy grobowej rodziny von Grass w Starzyńskim Dworze, jak również mieli okazję do pokonania fragmentu niezwykle atrakcyjnej trasy rowerowej, biegnącej dawną trasą kolejową z Pucka do Krokowej.

Po zakończonej trasie, uczestnicy w oczekiwaniu na wyniki i wręczenie nagród mogli posilić się przy ognisku i omówić popełnione na trasie błędy.

Impreza nie doszłaby do skutku bez wsparcia głównego organizatora – Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, jak również przedstawicielce Wiejskiego Klubu Kultury w Leśniewie – Jadwidze Siniczyn oraz pomysłodawcy Rajdu Damianowi Lanc.

 

Wyniki:

Trasa 40 km

1. Włóczykij (Domatówko)

2. FANA (Gdańsk)

3. Wykrojniki TSA (Reda)

 

Trasa 20 km

1. Jolly Jumper (Wejherowo)

2. Wichry Przylądka Horn (Leśniewo, Mrzezino)

3. Zielone Strzały (Puck)

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content