Relacja z Łowiska 2020

Festyn „Łowisko” w Osadzie Łowców Fok w Rzucewie cieszył się dużym zainteresowaniem turystów, Rzucewian i mieszkańców okolicznych miejscowości. W czasie imprezy na scenie wystąpiły szantowe grupy muzyczne. Koncerty rozpoczął zespół Siebie WARCI. Gwiazdą wieczory była grupa „Mechanicy Szanty”. Imprezę prowadził, zabawiał anegdotami znany piewca kaszubskiej kultury Pan Józef Roszman. W czasie festynu można było kosztować domowych wypieków przygotowanych przez Panie z KGW z Rzucewa. Ponadto dania z ryb serwował Pan Piotr Lisakowski z restauracji „Gryfon” z Jastarni. Przybyli goście podziwiali marynistyczne obrazy artystki Pani Celiny Tatarczuk.
W związku z trwającym jeszcze stanem epidemicznym w kraju, organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo widzów. Zalecano noszenie maseczek i zachowanie dystansu, częstą dezynfekcję dłoni w wyznaczonych punktach. Informowały o tym napisy umieszczone
w widocznym miejscu.
Zapraszamy wszystkich do zwiedzana ekspozycji w Chacie Kaszubskiej i rekonstrukcji archeologicznych w Parku Kulturowym. Prosimy wszystkich o obserwowanie naszych stron internetowych. Kolejne wydarzenie w Osadzie o nazwie „Dzień bursztynu” już 9 sierpnia.

GALERIA

Wprowadził:

Skip to content