Sierpień 2014 w Osłoninie

Dnia 08.08.2014 r.- Odbył się konkurs dla dzieci pn.”Uśmiech lata”. Zadaniem dzieci było rysowanie kolorową kredą na asfalcie. Sporo dzieci zgłosiło się do konkursu z rodzicami, gościliśmy także trójkę dzieci ze Środy Wielkopolskiej. Wszyscy pomagali dzieciom a rysunki były wspaniałe. Wspaniała zabawa, uśmiech i radość, bo każde dziecko otrzymało skromną nagrodę którą sami wybierali jedną ręką z worka. na zakończenie konkursu odbyła się jeszcze jedna niespodzianka, gdzie Franek Gromada ze Środy Wielkopolskiej nauczył się  i zaśpiewał Kaszubskie nuty za co otrzymał pamiątkową nagrodę.

Dnia 14-27.08.2014 r.- Odbyło się otwarcie wystawy pn.”Zdjęcia, starocie naszych pradziadów” oraz wystawa zdjęć pn.”Kuchnia mojej prababci w Gminie Puck”. Pierwszymi gośćmi byli wczasowicze z Warszawy i Bielska Białej. Byli mile zaskoczeni nie tylko wystawą i zdjęciami, ale każdy odwiedzający mógł skosztować swojskiego chleba ze smalcem, małosolnego ogórka oraz napić się kawy i herbaty. Tematem wystawy były przedmioty codziennego użytku naszych pradziadów jak: kołowrotek, wełna, wafelnica, lampa naftowa, młynek, nosidło do wody i wiele innych. Wystawę odwiedziło około 100 osób.

Dnia 23.08.2014 r.- Zorganizowaliśmy rajd rowerowy do osady fok w Rzucewie na II spotkanie z Archeologią i znowu było ciekawie bo pani Danusia Król opowiedziała dzieciom o dawnych dziejach tej osady. Potem dzieci postrzelały z łuku i rzucały oszczepem. Piękna pogoda, wspaniale spędzony czas i wszyscy zadowoleni wróciliśmy do klubu.

Dnia 28.08.2014 r.- Zgodnie z tradycją od wielu lat organizujemy mecz w „dwa-ognie”. Mimo że nie było dużo mam i tak zagraliśmy razem z dziećmi. Zacięty mecz, ale i tym razem wygrała drużyna   mam. Po meczu odbyło się ognisko przy którym piekliśmy i zajadaliśmy kiełbaski. Wspaniałe spotkanie i relaks.

Dnia 30.08.2014 r.- Odbyło się podsumowanie konkursu dla dzieci pn. „Pamiętnik z Wakacji”. Zadaniem dla dzieci było przedstawienie na kartce brystolu letnich imprez i ciekawostek. Dzieci pięknie i kolorowo wykonały swoje prace i wszystkie stały się ozdobą klubu.

Zofia Stankiewicz Animator Kultury w WKK Osłonino

[mudslide:picasa,0,116686276794511079937,6058114553366624689]

Wprowadził:

Skip to content