Święto Chleba w Sławutowie 2023

W ubiegły wtorek 15 sierpnia 2023 roku, w święto Matki Boski Zielnej, spotkaliśmy się wszyscy przed Wiejskim Klubem Kultury w Sławutowie, by celebrować „Święto Chleba”.

Imprezę uświetniła tradycyjna degustacja chleba, wypieczonego w przyklubowym piecu chlebowym, ręczne wyrabianie masła, stoiska artystów ludowych, przepyszna strefa gastronomiczna, stoiska z naturalnymi i lokalnymi wyrobami m.in chlebem, miodami, serami i ziołami, stanowiska z warsztatami ekologicznymi.

Podczas imprezy uczestnicy mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanym projekcie edukacyjnym „Pomorskiemu sercu bliska – rekreacja i ochrona środowiska” przeprowadzonym przez członków Ludowych Zespołów Sportowych, pracowników Muzeum Sportu Wiejskiego w Łebczu oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Podczas imprezy na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wspaniałe występy: Orkiestry OSP Sławoszyno, Kaszubianek, Bursztynek oraz kabaretu Kuńda.

Przeprowadziliśmy również konkursy tematyczne takie jak: konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny, rozpoznawanie lokalnych ziół oraz własnoręczne ubijanie masła na czas.

Dziękujemy za pomoc zaangażowanym mieszkańcom Sławutowa i Sławutówka oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu tej imprezy.

Więcej w galerii zdjęć > ŚWIĘTO CHLEBA

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content