W grudniu i w styczniu w Domatówku

W grudniu i w styczniu w Domatówku

Grudzień to szczególny miesiąc, który od pierwszych dni wprowadza nas                      w wyjątkowy klimat zbliżających się świąt. Oczekiwanie na Mikołaja, Gwiazdora czy samo Boże Narodzenie udziela się każdemu. Na przybycie gościa, jakim jest Św. Mikołaj czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Któż z nas bowiem nie lubi otrzymywać prezentów?
Czasami jednak nie tylko chodzi o prezenty, ale o spotkanie z Tym, który je przynosi.
Mimo pandemii i trudnej sytuacji w jakiej przyszło nam żyć, Mikołaj Święty przywiózł w Domatówku dzieciom prezenty.
Trochę inaczej niż zazwyczaj, ale w specjalnie przygotowanym pojeździe Mikołaj dotarł na czekające go w różnych miejscach Sołectwa Domatówko dzieci. Radość ze spotkania towarzyszyła nie tylko obdarowanym dzieciom, ale również ich rodzicom, a szczególnie organizatorom.
Styczeń przywitał nas wszystkich, jak przystało na jego zimowy charakter, śniegiem    i niską temperaturą. Trwające ferie zimowe dodatkowo uatrakcyjniły ten zimowy czas. Można było poznać uroki zimy spacerując, jeżdżąc na sankach, rzucając śnieżkami, czy lepiąc bałwana. Każdy mógł skorzystać z możliwości zwiedzenia on-line Osady Łowców Fok w Rzucewie, aby dowiedzieć się istotnych informacji na temat tego miejsca. W Wiejskim Klubie Kultury trwały m. in. prace polegające na przygotowywaniu odlewów gipsowych do zbliżających się zajęć on-line. Miesiąc styczeń zakończył odbywający się na terenie całej Gminy Puck 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem zbieraliśmy pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w ten szczytny cel.

Wiesława Roszman- Selin
Animator Kultury OKSiT w Gminie Puck

Galeria

Wprowadził:

Skip to content