OKSiT

W lipcu w Błądzikowie

W Lipcu w Błądzikowie:

3.07- Piknik z okazji „Dnia Rodziny”. Tego dnia spotkaliśmy się licznie na placu rekreacyjnym przed klubem, aby przy grillu spędzić miło razem czas. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym „Moja rodzina”- wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Była też wata cukrowa dla wszystkich uczestników, a Myszka Minnie rozdawała dzieciom słodkości.

12.07- Różaniec Róży Różańcowej oraz spotkanie organizacyjne.

14.07- Wyjazd na Plener Rzeźbiarski do WDK w Żelistrzewie.

16.07- Warsztaty dla dzieci i młodzieży „Zachować zdrowie i trzeźwy umysł”- w ramach akcji „Wybieram Radość”. Spotkanie rozpoczęliśmy pogadanką na temat negatywnego wpływu alkoholu na organizm młodego człowieka, następnie wykonaliśmy prace- rysunki pod hasłem naszych warsztatów oraz przekonaliśmy się jaki dziwny jest świat w alkogoglach. Na zakończenie była zabawa na placu zabaw i zdrowe owoce dla wszystkich uczestników.

17.07- Wyjazd do Ośrodka Kolonijnego „OLIMP” w Żelistrzewie na rozgrywki sportowe.

20.07- Gry planszowe.

21.07- Wyjazd do Osady Łowców Fok w Rzucewie. Do Osady wybraliśmy się z Klubowiczami z Rekowa Górnego. Wycieczkę rozpoczęliśmy spacerkiem ścieżką edukacyjną przez las, następnie obejrzeliśmy bajkę o ludziach z epoki kamienia- mieliśmy okazje również zobaczyć narzędzia jakimi posługiwali się w tamtych czasach ludzie, strzelaliśmy z łuku- każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom, były również warsztaty lepienia z gliny- wszystkie dzieci z zapałem tworzyły swoje dzieła, wycieczkę zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek na ognisku.

24.07- Kalambury.

27.07- Spotkanie z ciekawym człowiekiem p. Józefem Roszmanem- pszczelarzem. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się ciekawych opowieści na temat pszczół, ula i miodu. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że pszczoły są ludziom bardzo potrzebne.

31.07- Wyjazd na warsztaty magnesowe do WKK w Połchowie.

Ponadto zajęcia stałe: we wtorki zajęcia plastyczne, w środy aerobic dla Pań, w czwartki zajęcia kulinarne. Podczas zajęć plastycznych w miesiącu lipcu wykonaliśmy gniotki i slime, natomiast podczas kulinariów przygotowaliśmy kanapki, gofry oraz tosty.

Animator Kultury w WKK w Błądzikowie Ewelina Dettlaff

 

GALERIA

Wprowadził:

Skip to content