„Wieczór Bożonarodzeniowy” Gminy Puck

     Przedświąteczne spotkanie wokół symbolicznego opłatka i kolędowej pieśni, to tradycja kultywowana w Gminie Puck od wielu lat. Na sali wspólnie zasiadają ludzie tworzący i wspierający życie społeczno-kulturalne, samorządowcy oraz miłośnicy sztuki bożonarodzeniowej. Wśród obecnych byli m.in.: Tadeusz Puszkarczuk – Wójt Gminy Puck oraz Anna Pomieczyńska – Przewodnicząca Rady Gminy Puck. Jak zwykle gospodarzem imprezy był dr Jan Dettlaff – dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck.

     Tegoroczny Wieczór Bożonarodzeniowy w Żelistrzewie stał pod znakiem występów rodzimych zespołów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się takie zespoły jak: „Sztrądowé Òstë” – dziecięcy zepół kaszubski z Żelistrzewa, Schola i Chór Jubileum pod dyrekcją Anny Łukasik – również z Żelistrzewa. Do tonu świątecznego klimatu włączył się także zespół folklorystyczny „Bursztynki” z Mieroszyna.

     Z zachwytem oklaskiwano artystów. Półtoragodzinny program, był niezwykłą ucztą duchową dla zebranej publiczności. Moc doznań artystycznych przeplatały się z refleksją kolędowej Tajemnicy. W majestacie nadchodzących świąt, dyrektor OKSiT w Gminie Puck jak i Wójt Gminy Puck złożyli uczestnikom spotkania najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe.

     Jak każe tradycja, impreza zakończyła się wspólnym poczęstunku – przy świątecznym torcie – w atmosferze pełen serdeczności i otwartości serc w kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Brunon Ceszke

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content