Wieczór z kolędą – śpiewajmy Panu Jezuskowi

W niedzielę, 06.01.2019 r. w Wiejskim Klubie Kultury w Gnieżdżewie już po raz czwarty odbyło się spotkanie pn. „Wieczór z kolędą – śpiewajmy Panu Jezuskowi”. Organizatorem spotkania  był Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck ,  Rada Sołecka oraz Klub Seniora „Słowik” z Gnieżdżewa. W pomoc przy organizacji imprezy włączyli się członkowie Młodzieżowej Drużyna OSP również z Gnieżdżewa. Wszystkich zebranych powitał  Józef Roszman –  Gospodarz WKK w Gnieżdżewie.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się najmłodsza uczestniczka Spotkania- Helena Selin z Władysławowa, która przy akompaniamencie swojego taty zaśpiewała pastorałkę „Bosy Pastuszek” oraz kolędę „Gdy Śliczna Panna”.

Następnie na scenie zaprezentował się  Zespół „Bursztynki” z Mieroszyna pod kierownictwem artystycznym Macieja Kleisy,  wykonując kolędy i pastorałki w języku polskim i kaszubskim.

Gnieżdżewski wieczór kolęd zakończył występ Chóru parafii pw. Wniebowzięcia NMP z Władysławowa „Stella Maris” pod dyrekcją Marka Guza. Władysławowscy chórzyści, obchodzący w tym roku jubileusz 40-lecia działalności, wystąpili tutaj już po raz czwarty.

Co najważniejsze, nie zawiodła licznie zgromadzona publiczność, która  włączała się we wspólne śpiewanie kolęd, wpisując się tym samym w motyw przewodni spotkania.

GALERIA FOTO

Józef Roszman

Animator WKK Gnieżdżewo

 

 

Wprowadził:

Skip to content