Zapraszamy na monodram “Syn Chama” w Domu Kultury w Żelistrzewie

Serdecznie zapraszamy na monodram Teatru Gromada pt. “Syn Chama” 15 stycznia o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Żelistrzewie. Spektakl opowiada o perypetiach mrocznych czasów folwarczno-pańszczyźnianych. Sztuka stanowi cenną lekcję historii dla każdego Polaka, w szczególności – dla młodego pokolenia.

Opis spektaklu:

Spektakl „Syn Chama”, w reżyserii Sebastiana Frodymy, przedstawia wizję okresu pańszczyzny, na podstawie książki Kacpra Pobłockiego pt. “Chamstwo”. Historia Polski to nie tylko bitwy, podboje czy wojny. To nie tylko opowieści o miastach, zamkach i grodach. Około 90 procent społeczeństwa Rzeczpospolitej stanowili chłopi, zniewolona grupa rodzima, niewolnicy, których „pan” miał prawo krzywdzić. Zamiast Słońca widzieli kij i bat nad głową, ich plecy dziwiły się, że nie pękną, ale kto trzymał bat? 

“Syn Chama” to refleksja nad tym, czym była niegdyś tradycja i jakie jej skutki odczuwamy do dziś. Jaki charakter miała relacja pan – ojciec – syn? Monodram porusza temat traum międzypokoleniowych, a także stanowi lekcję na temat – mało znanej – historii Polski.

 

Czas trwania: około 60 minut.

Spektakl polecany dla widzów od 13 roku życia.

 

WSTĘP WOLNY.

Wprowadził:

Dnia 8 czerwca 2023 BOŻE CIAŁO:
 
Grota Mechowska dostępna dla turystów od godz.13.00
Park Kulturowy “Osada Łowców Fok” w Rzucewie NIECZYNNY
 
oraz
 
W dniu 9 czerwca biuro OKSiT w Żelistrzewie NIECZYNNE 
 
Skip to content