Zapraszamy na monodram „Syn Chama” w Domu Kultury w Żelistrzewie

Serdecznie zapraszamy na monodram Teatru Gromada pt. „Syn Chama” 15 stycznia o godzinie 17:00 w Domu Kultury w Żelistrzewie. Spektakl opowiada o perypetiach mrocznych czasów folwarczno-pańszczyźnianych. Sztuka stanowi cenną lekcję historii dla każdego Polaka, w szczególności – dla młodego pokolenia.

Opis spektaklu:

Spektakl „Syn Chama”, w reżyserii Sebastiana Frodymy, przedstawia wizję okresu pańszczyzny, na podstawie książki Kacpra Pobłockiego pt. „Chamstwo”. Historia Polski to nie tylko bitwy, podboje czy wojny. To nie tylko opowieści o miastach, zamkach i grodach. Około 90 procent społeczeństwa Rzeczpospolitej stanowili chłopi, zniewolona grupa rodzima, niewolnicy, których „pan” miał prawo krzywdzić. Zamiast Słońca widzieli kij i bat nad głową, ich plecy dziwiły się, że nie pękną, ale kto trzymał bat? 

„Syn Chama” to refleksja nad tym, czym była niegdyś tradycja i jakie jej skutki odczuwamy do dziś. Jaki charakter miała relacja pan – ojciec – syn? Monodram porusza temat traum międzypokoleniowych, a także stanowi lekcję na temat – mało znanej – historii Polski.

 

Czas trwania: około 60 minut.

Spektakl polecany dla widzów od 13 roku życia.

 

WSTĘP WOLNY.

Wprowadził:

Aktualności:

Piąty Turniej Tenisa St...
Dziewiąty Turniej Tenis...
Piąty Turniej Tenisa St...
Gala Sportu Gminy Puck ...
II Ogólnopolski Konkurs...
Szósty Turniej Piłki Si...
Skip to content