Zaproszenie na Festyn folklorystyczny „Figle Gnieżdżewskich Gburów” 2021

Po raz 13 mamy przyjemność zaprosić Państwa na festyn folklorystyczny „Figle Gnieżdżewskich Gburów” do Gnieżdżewa 7 sierpnia (sobota) o godz. 16:00.

Tego dnia skupimy się na lokalnej historii, mówiącej o pewnym węgorzu, który podjadał wszystkim mieszkańcom wsi śledzie mające rozmnożyć się w tutejszym stawie.

W celu ożywienia legendy miejscowy zespół kabaretowy „Belôk” przedstawi wszystkim zgromadzonym nad stawem widowisko plenerowe. Przygrywać mu będzie Gminna Orkiestra Dęta ze Strzelna.

Na scenie wystąpi również lokalny chór „Słowik”, zespół „Twist”, który będzie umilał Państwu późniejszą zabawę taneczną oraz gwiazda wieczoru „All Star Band”.

Podczas imprezy będą czekały na Państwa różne konkursy z nagrodami, atrakcje dla Waszych pociech: malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, dmuchańce…

Będzie można również zjeść coś smacznego. Zadba o to Koło Gospodyń Wiejskich z Gnieżdżewa z lokalną kuchnią, Klub Seniora z ciastami oraz OSP z grochówką.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck, Sołectwo Gnieżdżewo, Wiejski Klub Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich, Klub Seniora, Ochotnicza Straż Pożarna w Gnieżdżewie.

Wprowadził:

Biuro OKSiT

W dniu 31 maja będzie nieczynne

Grota Mechowska

w dniu 30 maja
czynna od godziny 13.00

Stanica Wodna w Swarzewie

w dniach 30 maja- 2 czerwca
zaprasza do korzystania ze sprzętu wodnego codziennie w godzinach 10.00- 18.00

Park Kulturowy
Osada Łowców Fok w Rzucewie

w dniach 30 maja - 2 czerwca
zaprasza codziennie w godzinach 9.00-17.00
Ostatnich zwiedzających zapraszamy do godz.16.30

Skip to content